• SKAISTI
  • GARŠĪGI
  • STĀSTI
    • BIOTEKĀRES TESTĒ
  • MAN PATĪK
BioBlogs.lv
  • SKAISTI
  • GARŠĪGI
  • STĀSTI
    • BIOTEKĀRES TESTĒ
  • MAN PATĪK
Stāsti Janvāris 29, 2019

Cikla dators – alternatīva kontracepcijai un unikāls ieguldījums sievietes veselībā

« BIO. Izdevīgi un vienkārši. Sātīgā makaronu zupa ar sieru  ||  5 ieguvumi, regulāri veicot sejas masāžu »

Pirms pāris gadiem man ginekologs norādīja, ka vienīgais veids kā es varu noregulēt savu ciklu ir – kontracepcijas tabletes.  Ņemot vērā, ka jau tajā laikā biju pietiekoši informēta par šo tablešu izraisītajām blakusparādībām un arī apzinājos, ka vēlos savu ķermeni noregulēt dabiski, atteicos. Un kas notika? Jā, cikls pamatā noregulējās dabiski 🙂 Ar uzturu, stresu samazinošiem paradumiem un sevis mīlestību un cieņu. Bet ne gluži par to šoreiz stāsts.

Šoreiz stāsts par lielisku un DABĪGU alternatīvu visām tradicionālajām kontracepcijas metodēm – Lady-comp cikla datoru ”Pearly”, kuru lietoju precīzi jau gadu. Un šis cikla dators pilda divas funkcijas – sniedz vērtīgu informāciju par sievietes veselību + kalpo kā kontracepcijas metode ar 99.3% drošību. Jāpiemin, ka šo rakstu veidoju, lai padalītos ar savu pieredzi, nevis nosodītu citu izvēles. Vēlos jums pastāstīt, ko esmu izmēģinājusi es un kādi izgudrojumi un produkti pastāv pasaulē, kas nekaitē mūsu ķermenim un darbojas harmonijā ar to.

Kādēļ hormonālajai kontracepcijai saku nē

Īsi pieskaroties šim tematam, 2005. gadā U.N.’s Cancer Research Agency hormonālo kontracepciju klasificēja kā kancerogēnu. Sintētiskais estrogēns var izraisīt daudz blakusparādību. Viens no vadošajiem pētniekiem Dr. Samuels Epšteins  ir norādījis, ka kontracepcijas tabletes ir ”vislielākais neregulētais izmēģinājums uz cilvēkiem, kāds jebkad ir bijis’‘. Dr. Epšteins arī norāda, ka vairākos pētījumos ir pierādījies, ka kontracepcijas tabletes sniedz paaugstinātu veselības komplikāciju un arī vēža risku.

Izslēdzot kontracepcijas tabletes, kādas opcijas atliek?

  1. Spirāle. To neizvēlos tāda iemesla dēļ, ka tas tomēr ir svešķermenis. Un, ja labprātīgi ir iespējams izvairīties no svešķermeņu ievietošanas ķermenī, tad arī to daru. Kā arī spirāle ķermenī izdala sintētiskos hormonus (lai arī mazāk nekā tabletes, tomēr tāpat). Kā arī ļoti liels iemesls tam, kādēļ es neizvēlos šo metodi, ir internetā visiem pieejamā informācija, kur sievietes dalās ar blakusparādībām, tādām kā – nemitīga asiņošana, diskomforts u.tml.
  2. Prezervatīvi. Metode, kas pastāvēs mūžīgi un vienīgā metode, kas pasargā no STS slimībām. Kā arī lieliski, ka mūsdienās ir pieejami dabai un sev draudzīgāki materiāli. Tomēr pieļauju, ka daudzi pāri kādā attiecību periodā meklē metodes, kas sniedz lielāku brīvību.
  3. Pastāv arī vēl mazāk populāras metodes – riņķis, implanti, diafragma, sūkļi, plāksteri, par kurām vairāk var uzzināt šeit. (www.kontracepcija.lv) – tomēr daudzām no šīm metodēm ir tādi mīnusi kā – samazināta efektivitāte vai blakusparādības.

Un, kas atliek, izskatot šīs visas metodes? Cikla dators!

Lady-comp cikla dators

Šis cikla dators ir izstrādāts pirms vairāk nekā 30 gadiem Vācijā uz zinātniski un medicīniski pierādītu faktu pamata. Katrā ciklā sieviete var ieņemt bērniņu maksimums 6 dienās. Ārpus auglīgā perioda sieviete stāvoklī palikt nevar. Lai precīzi noteiktu šo auglības periodu, katru rītu Lady-comp cikla dators nosaka ķermeņa bazālo temperatūru. Temperatūra tiek mērīta uzreiz pēc pamošanās ar speciālu, cikla datoram pievienotu termometru, ko paliek zem mēles, līdz izdzird signālu, ka temperatūras mērījums ir pabeigts.

Veicot ikrīta mērījumus, tie tiek saglabāti datora sistēmā un veido personīgo temperatūru līkni. Temperatūra svārstās atkarībā no cikla perioda – menstruācijas, folikulārās fāzes, ovulācijas un luteālās fāzes. Katram cikla periodam visām sievietēm ir raksturīgas tipiskas temperatūras izmaiņas vienlaikus ar hormonālajām izmaiņām. Piemēram ovulācijas laikā ikvienai sievietei ir viszemākā ķermeņa bazālā temperatūra, kas pēc tam strauji kāpj un dažādas fiziski novērojamas nianses, kā, piemēram, gļotas, kuras vērojot vari būt droša par datora precizitāti. Kombinējot Lady-comp cikla datora mērījumus ar sava ķermeņa simptomiem, ir pavisam vienkārši gūt apstiprinājumu, ka cikla dators ir 99.3% precīzs un drošs!

Zaļā gaisma: Drošā gaisma, kuru dators ir rūpīgi noteicis salīdzinot ar miljoniem citu sieviešu ciklu un Tava cikla dinamiku. Ja dators ir noteicis, ka neesi auglīga, tad tiek signalizēta zaļā gaisma un turpmākās 24 stundas stāvoklī palikt nav iespējams.

Dzeltenā gaisma: Dators vēl mācās Tavu ciklu. Dzeltenā gaisma visbiežāk parādās pirmajos 1-3 mēnešos, kad uzsāc lietot cikla datoru un tas uzsāk datu fiksēšanu.

Sarkanā gaisma: Ovulācijas laiks, kad ir paaugstināta iespēja palikt stāvoklī. (Sarkano gaismu protams var tieši izmantot kā vērtīgu rādījumu pāri, kuri plāno ģimenes pieaugumu).

Vai šī metode tiešām ir efektīva un droša?

Jā! Neskaitāmas sievietes pasaulē izmanto šo metodi jau vairākus gadus bez problēmām. Lady-Comp savā datu bāzē glabā aptuveni 1 miljonu sieviešu ciklu, kas apstiprina datora 99.3% precizitāti.

Kas vēl būtu jāzina:

  1. Temperatūra ir jāmēra katru rītu! Ne vairāk kā ar 3 stundu nobīdi (6 stundu intervālā). Piemēram, ja šodien ceļos 6:00, tad nākamajā dienā šim mērījumam ir jābūt ne vēlāk kā 9:00 un ne agrāk kā 3:00. Savā ”Pearly” cikla datorā varu iestatīt modinātāju, kas man atgādina par mērījumiem.
  2. Temperatūra ir jāmēra, pirms izkāpšanas no gultas. Un jāņem vērā, ka pirms celšanās ir jābūt miera stāvoklim vismaz 3 stundas. Jebkura aktivitāte var izmainīt bazālo ķermeņa temperatūru. Ja tomēr ir sanācis izkustēties vai aizskriet uz tualeti šajā laika posmā, tad mērījums ir jāatliek uz nākamo dienu.
  3. No temperatūras mērījumu līknes var noteikt dažādus datus par veselību. No temperatūras līknes speciālists var pateikt vai līdzsvarā ir sievišķie hormoni kā estrogēns, progesterons, luteinizējošais hormons. Vai estrogēns izdalās pietiekošā daudzumā vai tieši pretēji ir par daudz? Vai progesterons izdalās pietiekoši? Vai ir vērojama dzeltenā ķermenīša nepietiekamība? To nosaka pēc temperatūras kāpuma un luteālās fāzes garuma. Kā darbojas luteinizējošais hormons? Vai vērojamas ovulācijas problēmas? Vai menstruālais cikls ir auglīgs? Pēc temperatūras līknes var arī pateikt vispārējo veselības stāvokli – stresa ietekmi, diētas maiņu, vairogdziedzera darbību, saslimšanas kā saaukstēšanos u.tml.

Cikla datoru veidi

Tirgū ir dažādi cikla datoru veidi. Manuprāt vispopulārākie un globāli visatzītākie ir Lady-Comp izstrādātie cikla datori pie kā pieder arī Lady-Comp Baby, Daysy un Pearly cikla datori. Visi šie datori ir izstrādāti balstoties uz vienu un to pašu programmatūru, tomēr atšķirība ir dizainā, dažādās papildus funkcijās, ko dators var veikt kā arī vai papildus dati ir redzami cikla datora ekrānā vai arī tos var apskatīt, cikla datoru savienojot ar datoru vai telefonu.

Es pati izvēlējos cikla datoru ”Pearly”, kas manuprāt ir vislabākais vidusceļš starp visiem Lady-Comp cikla datoriem. Kā arī tas atbilst manām vajadzībām, kamēr neplānoju ģimenes pieaugumu. Tam ir neliels ekrāns, kurā ir apskatāmas temperatūras izmaiņas un ievadāmi arī papildus dati, iestatāms modinātājpulkstenis un arī veicamas izmaiņas, piemēram, izmainot menstruāciju sākuma datumu vai ievadot attiecību laiku.
”Pearly” cikla datoru var savienot gan ar telefonu (ar bluetooth) palīdzību, gan arī ar datoru, izmantojot USB vadu.

Vēl viens ļoti svarīgs faktors, kādēļ izvēlējos tieši Lady-comp cikla datoru ir tāds, ka šiem datoriem ir sava pārstāvniecība Rīgā, kur var aizbraukt uz vietas ”aptaustīt” un uzzināt vairāk par visiem cikla datoriem, arī iegūstot pirmo ievada konsultāciju bezmaksas pie auglības speciālistes Ineses Mekšas. Arī visā turpmākajā datora lietošanas laikā no Ineses esmu guvusi atbalstu un palīdzību, lai izprastu un veidotu uzticību šai metodei.

Izmaksas

Jā, pirmajā mirklī var šķist, ka cikla datori nav lēts prieks, to cenas svārstās ap 300 eiro. Tomēr tie var kalpot pat 10 gadus, kas atsver citu kontracepcijas metožu izdevumus un arī to, ka šī metode ir kā agrīna veselības diagnostika! Parādot temperatūru svārstību līkni auglības speciālistam, vari uzzināt ļoti laicīgi, kas notiek ar Tavu veselību un pievērst tai uzmanību. Ja izdala datora izmaksas uz 10 gadiem, tad tie ir vien 2,5 eiro mēnesī!

Vairāk informācijas: www.ladycomp.lv


« BIO. Izdevīgi un vienkārši. Sātīgā makaronu zupa ar sieru  ||  5 ieguvumi, regulāri veicot sejas masāžu »


Nesen publicētie raksti

  • Mana ekzēma un kas man palīdzēja

    Februāris 05, 2019
  • Kā es uzveicu gremošanas problēmas

    Janvāris 04, 2019
  • Veselību un dzīvesprieku veicinošo 6 dāvanu ceļvedis

    Decembris 12, 2018

Tavas pārdomas par rakstu

Cancel reply

Bloga autore

Ilva Bekmane

Ilva Bekmane

Jau gandrīz 4 gadus esmu daļa no Biotēkas. ''Zaļš'' un bioloģisks dzīvesveids ir mana ikdiena. Ne vien tādēļ, ka tas ir mans darbs, bet arī tādēļ, ka esmu pārbaudījusi šī dzīvesveida efektivitāti uz sevis. Šis blogs ir par pilsētnieces ceļu uz dabīgāku dzīvesveidu. Kopīgi rodot veselīgākas alternatīvas un iemācoties dzīvot zaļāk!

Ilva Bekmane

Ja vēlies saņemt jaunumus

norādi savu e-pasta adresi

Rakstu Tops

  • Kā iesākt pavasari? Superfoodi enerģijai un labam garastāvoklim Kā iesākt pavasari? Superfoodi enerģijai...
  • Visvienkāršākā un labākā veģetārā lazanja Visvienkāršākā un labākā veģetārā lazanj...
  • Dabīgie uztura bagātinātāji, kurus lietoju šobrīd Dabīgie uztura bagātinātāji, kurus lieto...
  • 7 lietas, kas nepieciešamas, lai sāktu gleznot 7 lietas, kas nepieciešamas, lai sāktu g...
  • Detox: Ajūrvēdiskā attīrīšanās ar kičari. Konsultē ārste Guna Vilka. Detox: Ajūrvēdiskā attīrīšanās ar kičari...

KONTAKTI

ilva@cintamani.lv
bioblogs
bioblogs
© 2015-2019 bioblogs.lv | Atbildības atruna
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Apmeklējot šo lapu, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu izmantošanas politikai. Piekrist! Uzzināt vairāk
Privātuma un sīkdatņu politika