• SKAISTI
  • GARŠĪGI
  • STĀSTI
    • BIOTEKĀRES TESTĒ
BioBlogs.lv
  • SKAISTI
  • GARŠĪGI
  • STĀSTI
    • BIOTEKĀRES TESTĒ
Stāsti Februāris 17, 2021

Intervija ar Biotēkas mārketinga vadītāju Karīnu Karalkinu. Par sieviešu veselību un klausīšanos savos instinktos.

« Kā izmantot ēteriskās eļļas, ja mājās nav difūzeris?  ||  Ekonomiski dabīgie šampūni »

Karīna Karalkina – mārketinga vadītāja Biotēkā, vecmāte, mamma, deju un fitnesa pasniedzēja. Karīna par sevi saka – “Daudzu dažādu sfēru uzdevumu veikšana vienlaicīgi priekš manis nav haoss, kā citreiz varētu šķist, man tas nozīmē būt līdzsvarā ar sevi!”

Karīna ir ieguvusi medicīnisko izglītību, vecmātes specialitātē un labprāt dalās ar meitenēm sieviešu un jaunās ģimenes veselības jautājumos, rosinot katram klausīties savos instinktos un nesekot stingrām vadlīnijām ‘’kā rakstīts’’. Protams, ir dažādi knifiņi, kas spēj atvieglot ikdienu un apkārtējo pieredze ir vērtīga un vērā ņemama, ja netiek uztverta kategoriski un tiek apvienota ar klausīšanos savos instinktos. Karīna min, ka it īpaši tas attiecās uz jaunajām mātēm. Internetā ir atrodams tik daudz pretrunīgas un mulsinošas informācijas, kas raisa vēlmi būt teicamniecēm, taču runājot par savu un sava mazuļa veselību, neviens nevar kā labāk viņas mazulim kā pati māte.

Karīna uzskata, ka cilvēka organisms ir Visums. Nav iespējams sevi sakārtot, tikai meditējot, dziedot vai dejojot. Labsajūta, viņasprāt, nozīmē attīstīties un pievērst uzmanību visdažādākajiem dzīves aspektiem, stabilizējot prātu, rūpējoties par ķermeni un lolojot savu garu. Un patiesībā vissarežģītākie soļi ir sākumā, kad ir nospiesta start poga.

Kā Tu nonāci līdz Biotēkai un kā tas apvieno citus Tavas dzīves aspektus?

Kopš skolas laika sapņoju par medicīnu, taču ilūzijas nebija – daudzu gadu studijas, daudzu stundu maiņas slimnīcā, zems atalgojums. Tādēļ vienā mirklī izvēlējos iet klasisko ceļu – biznesa administrēšanu. Pirmā darba pieredze vadībā, bija kosmētikas vairumtirdzniecības uzņēmumā, strādāju par mārketinga vadītājas asistenti. Un, kā mēs ar kolēģiem apspriežam, ja reiz ienāci šajā “skaistajā” industrijā, tas ir uz mūžu. Darbs ir iedvesmojošs skaists no ārpuses un tai pašā laikā diezgan skarbs un nežēlīgs iekšienē. Strādājot starptautiskā uzņēmumā, redzot, ka īstenībā aiz skaistuma, aizkulisēs, slēptas haizivis, ar kurām jāmāk izdzīvot. Tas arī attīstīja raksturu un noturību stresa situācijās.

Par darbu Biotēkā, nenosauktu to par darbu, šis man radošs process, kuru nemēru ar laiku. Man tā ir lieliska iespēja uzrunāt līdzīgi domājošus cilvēkus. Likt arī ģimenēm aizdomāties par preventīvām metodēm, kā saglabāt savu un savas ģimenes veselību. Tā arī ir iespēja pievērst plašāku uzmanību kvalitātei it in visā, ko mēs ikdienā lietojam. Tas, ko piedāvā Biotēka, ir rūpīgi atlasītas preces no visas pasaules. Uzreiz var sajust pievienoto vērtību un kvalitāte Biotēkā nopērkamajā pārtikā, kosmētikā un higiēnas precēs. Šie kvalitatīvie produkti.

Reiz izvēloties ikdienā lietot Biotēkā nopērkamo pārtiku, kosmētiku, mājas tīrīšanas līdzekļus, higiēnas vai uztura bagātinātājus uzreiz var sajust pievienoto vērtību un nevainojamu kvalitāti. Kas iet roku rokā ar visiem citiem maniem ikdienas aspektiem rūpēs par sevi un rūpēs par citiem.

Kā Tev šķiet, kas ir sievietes veselības pašos pamatos?

Uzskatu, ka sievietes veselība sastāv no sava ikdienas ritma sakārtošanas, ēšanas paradumiem, darba un atpūtas līdzsvara. Ja tiek veltīts pietiekošs laiks sev, sievietei rodas resursi, lai spētu parūpēties arī par savu ģimeni. Ja nav šie resursi, kas iegūti rūpēs pašai par sevi, tad nav iespējams parūpēties arī par citām dzīves sfērām – bērniem, partneri, vecākiem.

Mūsdienās daudzas sievietes sūdzas par hormonālās veselības disbalansu, kāds ir Tavs skatījums un ko Tu varētu ieteikt kā mediķis?

Runājot par sievietes hormonālo veselību, īpašu uzmanību vajadzētu pievērst savam dzīvesveidam. Visu mūsu domu, rīcību un izskatu nosaka mūsu hormonālais fons. Viss ir mijiedarbībā. Ja rodas disbalanss – organisms cieš. Viens no biežākajiem signāliem, ka nav balanss, ir cikla pārmaiņas, akne un ādas problēmas, ļoti krasi izteikts PMS, nespēks, nogurums, krasas svara izmaiņas u.c.

Ieteikumi, kurus varētu sniegt ikkatrai sievietei sākot no meitenes vecumam līdz vecumdienām, ir sekot savam uzņemtam mikro un makroelementu devām.

Ir vairāki uztura bagātinātāji, fito-estrogēni, kas spēj palīdzēt normalizēt sievietes hormonālo fonu. Visi steroīdi (dzimumhormoni) ir bāzēti uz taukskābēm. Tādēļ ir īpaši svarīgi pievērst uzmanību tieši “pareizo” tauku lietošanai uzturā, lai atbalstītu hormonālo līdzsvaru.

Uztura bagātinātājus, kurus no Biotēkas sortimenta iesaku lietot visām sievietēm ir:

GSE Vertrieb bio Omega 3 uztura bagātinātājs

Dr. Jacob’s vitamīna D3 uztura bagātinātājs

Phytoceutic Onagre Bourrache uztura bagātinātājs ar naktssveces un gurķenes eļļu

Higher Nature Wise Woman komplekss sievietēm

Protams, vienmēr iesaku uztaisīt analīzes un apskatīties situāciju. Asins analīzes spēj daudz pateikt par kopējo organisma stāvokli un no tā var pētīt detalizētāk un piemeklēt katrai individuāli nepieciešamos uztura bagātinātājus vai pievērst īpašu uzmanību uzturam.

Kādus pārtikas produktus Tu ieteiktu izvēlēties?

Izvēloties pārtikas produktus, it īpaši barojot bērnus un seniorus, pārtikas produktiem ir jābūt īpaši rūpīgi izvēlētiem. Uzturam ir jābūt sabalansētam un iesaku visiem veikt reizi nedēļā vai vismaz divās – atslodzes dienas. Tikai ne mēnešreižu laikā.

Mēs esam tas, ko mēs ēdam, reiz ir teicis Hipokrāts. Tā ir aksioma. Līdz ar to arī mūsu ēdiens atkarībā no mentālā stāvokļa mēdz atšķirties. Mudinu sievietes pievērst uzmanību, ko tieši šobrīd organismam kārojas apēst. Tas var vēstīt par daudzām lietām, kas pašlaik notiek organismā. Grūtniecēm bieži uznāk kāre pēc alus vai vīna glāzes. Brīžiem grūtnieces izmisumā meklē atbildes, kādēļ tas kārojas. Bet šī vēlme pēc raudzētiem produktiem signalizē vēlmi uzņemt raudzējumos esošās uzturvielas.

Organisms un signāli, kurus tas sniedz ir ļoti loģiski, ja pareizi protam tos interpretēt. Visbiežāk tas ir  vitamīnu un mikroelemenu trūkums. Parasti ir ieteicams pārbaudīties uz tādu vielu trūkumu kā mangāns, magnijs, jods, kālis, kalcijs. Iespējams C, B grupas vai PP vitamīniem. Brīžiem pietiek vien nelielām korekcijām uzturā, vairāk pievēršot uzmanību svaigo produktu izvēlei.

No sirds varu ieteikt Biotēkā atrodamos pārtikas produktus. Noteikti ieteiktu izvēlēties Biotēkā nopērkamos bioloģiskos graudaugus, kas nav apstrādāti ar ķimikālijās. Dažādas putras, pārslas, brokastu pārslas bērniem!

Kuri ir Tavi iecienītākie pārtikas produkti Biotēkā?

Kulinārijas māksla ir tiešām māksla, kam vajadzētu veltīt īpašu uzmanību. Ēdienu gatavot labā omā un ar mīlestību pret tiem, kam tā ir paredzēta. Ja būtu tāda iespēja, katru vakaru rīkotu viesu saietu ar dažādu gardu ēdienu pagatavošanu!

Liels favorīts mums ir Rapunzel Samba lazdu riekstu krēms ar kakao, kuru liekam uz pankūkām, maizītēm, cepumiem un vienkārši tāpat ar karoti ēdam. Izvēlos arī bioloģiskās garšvielas un tējas, kas ir kaut kas unikāls. Nesen atklāju Sonnentor Holy Veggie garšvielu maisījumu ar nori aļģēm. To pievienoju pie salātiem, sautējumiem, griķiem un rīsiem.

Maizes un kūku maisījumi, man ir piedzīvojums, kuru taupu svētku reizēm, lai gan pazīstu meitenes, kuras ikdienā cep maizes un kūkas, jo pagatavošana ir viegla un sanāk ārkārtīgi gardi. Aromāts no miltu izstrādājumu cepšanas parada vakarus mājās īpaši omulīgus un mājīgus. Nesen ar meitu cepām Bauck Hof šokolādes bezglutēna braunijus. Šie maisījumi ir tik viegli pagatavojami, ka tos var pastāvīgi pagatavot pat bērns. Nesen izmēģinājām arī Bauck Hof ātro bezglutēna siera kūku. Ar vārdiem neaprakstāmi, ir jāizbauda ar savām garšas kārpiņām!

Kas Tev ikdienā palīdz tikt galā ar stresu un spriedzi?

Noteikti palīdz, un, jāadzīst, tā ir panaceja visiem- fiziskās aktiviātes. Cešos katru dienu vismaz stundu veltīt dažādas slodzes fiziskām aktivitātēm. Muskuļu tonusam, lokanībai, kardio vai līdzvaram un mieram joga, pilates vai body art nodarbības. Īpaši patīk izdejot un mācīt meitenēm izdejot savas emocijas dejā.

Brīvdienās izvēlos doties pie dabas, kā arī izbaudīt pirts rituālu. Esmu iemācījusies vērot notikumus no malas, kas ļoti palīdz neiesaistīties strespilnā situācijā.

Ikdienā pati pielietoju aromaterapiju. Ir ļoti dažādas aromterapijas formas – difūzija, vīraks, ēteriskās eļļas, masāžas ar ēteriskām eļļām, spilventiņi u.c. Izvēlos pati Florame ēteriskās eļļas.

Ticu, ka nākotnē aromterapija kļūs daļa no klasiskās medicīnas veidiem. Pagaidām tā skaitās kā alternatīva un netradicionāla. Lai gan vairākkārt ir pierādīta tās terapeitiskā iedarbība. Aromāti spēcīgi iedarbojās uz mūsu limbisko sistēmu, kura atbild par mūsu emocijām, garastāvokli.

Kā ar dabīgās kosmētikas izvēli, vai izvēlies konkrētu zīmolu?

Runājot par kosmētikas izvēli, neesmu piesaistīta kādam noteiktam zīmolam. Ikkatrā zīmolā man ir savi favorīti. Īpašu uzmanību pievēršu sejas attīrīšanai. No rīta, praktiski katru dienu, veicu vieglu sejas masāžu ar Antipodes Reincarnation sejas maigo skrubi un tad uzlieku toniku un krēmu.

Cenšos ikdienā nelietot smagus tonālos krēmus, kas aizsprosto poras. Izvēlos dabiskos sejas izlīdzinošos krēmus, piemēram Dr. Hauschka dabīgo tonālo krēmu.

Ļoti patīk Sante jaunā uzlabotā dekoratīvās kosmētikas līnija. Tajā ietilpst uzlabotas produktu formulas ar hialuronskābi, rīcineļļu un hohobas eļļu. Man patīk, ka dekoratīvā kosmētika ir spējīga ne tikai piešķirt izskatam spilgtumu, bet arī vienlaicīgi kopt ādu.

Nobeigumā. Kāds būtu Tavs ieteikums sievietēm?

Ieteikums visām sievietēm – Cieniet sevi, apzināties, ka Jums ir unikālas stiprās un vājās puses, pieņemiet sevi kā veselumu un, protams, lutiniet sevi! Tad arī dzīve Jūs lutinās 😉

« Kā izmantot ēteriskās eļļas, ja mājās nav difūzeris?  ||  Ekonomiski dabīgie šampūni »


Nesen publicētie raksti

  • Intervija ar Biotekāri Ilvu Sīpolu. Pateicoties lēcienam nezināmajā esmu atradusi savu sapņu darbu.

    Aprīlis 07, 2021
  • Intervija ar jogas pasniedzēju Elīnu Vanagu. Par sevis meklējumu ceļu.

    Janvāris 11, 2021
  • 5 iemesli, kādēļ izvēlēties organisko kosmētiku

    Septembris 15, 2020

Tavas pārdomas par rakstu

Atcelt atbildi

Birkas:biotēka, hormonālā veselība, intervija, karīna karalkina, sieviete

Bloga autore

Ilva Bekmane

Ilva Bekmane

Šis blogs ir par ceļu uz dabīgāku dzīvesveidu. Kā arī par maniem meklējumiem un pieredzi, lai veidotu patiesāku un veselīgāku sevi - iekšēji un ārēji. Šeit dalos ar idejām kā paust mīlestību. Pret sevi un Zemi.

Ilva Bekmane

Ja vēlies saņemt jaunumus

Pārbaudiet e-pastu vai "surogātpastu" mapi, lai apstiprinātu abonementu iekš Bioblogs.lv

Rakstu tops

  • 7 lietas, kas nepieciešamas, lai sāktu g...
  • Sausā ķermeņa birstēšana – dabīgam detox...
  • Kā garšīgi pagatavot tofu
  • Mana ekzēma un kas man palīdzēja
  • Par ābolu etiķi. 5 ieguvumi un veidi kā...

Kontakti

ilva@cintamani.lv
bioblogs
bioblogs
Vairāk instagram
© 2015-2021 bioblogs.lv | Atbildības atruna