• SKAISTI
  • GARŠĪGI
  • STĀSTI
    • BIOTEKĀRES TESTĒ
Viss ap skaistu un veselīgu dzīvi
  • SKAISTI
  • GARŠĪGI
  • STĀSTI
    • BIOTEKĀRES TESTĒ
Skaisti 14 Aprīlis, 2021

Efektīvākie dabīgie dezodoranti

« Intervija ar Biotekāri Ilvu Sīpolu. Pateicoties lēcienam nezināmajā esmu atradusi savu sapņu darbu.  ||  Pavasara Eko kosmētikas jaunumi »

Katru reizi, kad Biobloga instagramā atveru ”jautājumu lodziņu”, tad vienmēr ir vismaz viens jautājums par dabīgajiem dezodorantiem! Saprotu, ka šis ir visnotaļ svarīgs jautājums, jo viens solis neefektīva dezodoranta virzienā var nozīmēt diskomfortablu sajūtu visas dienas garumā.
Ja ņem vērā, ka pat no konvenciālajiem dezodorantiem ir grūti piemeklēt sev vispiemērotāko, tad tāpat arī ir ar dabīgajiem dezodorantiem. Kas vienam der, tas otram neder. Šajā bloga rakstā izpētu dezodorantu sastāvus, sintētisko dezodorantu ietekmi uz veselību un apkopoju, manuprāt, visefektīvākos dabīgos dezodorantus, kurus esmu izmēģinājusi pēdējo 6 gadu laikā un par kuriem esmu dzirdējusi vislabākās atsauksmes. Ticu, ka vismaz viens no šiem dezodorantiem izrādīsies vispiemērotākais arī Tev!
Dezodorants ir viens no produktiem, kas uz mūsu ādas ir praktiski nemitīgi! Iespējams, ka 24/7. Tās nav ziepes, ar kurām mēs ātri nomazgājamies, bet reāls produkts, kas uz mūsu ādas ir nemitīgi. Liek aizdomāties, vai ne?
Sviedriem pašiem par sevi nav aromāta, tos veido 99% ūdens. Bet nepatīkamais aromāts veidojas tad, kad sviedri nonāk saskarē ar baktērijām. Tādēļ dezodoranti tiek veidoti ar diviem mērķiem – lai neitralizētu baktērijas un lai apturētu svīšanu. Tādēļ tradicionālos dezodorantus iedala :
  • antiperspirantos, kas aptur svīšanu,
  • parastajos dezodorantos, kas neitralizē aromātu.
Antiperspirantiem tiek pievienoti alumīnija sāļi, kas bloķē sviedru dziedzerus, apturot svīšanu, savukārt parastie dezodoranti neaptur svīšanu, bet iznīcina baktērijas – un līdz ar to nepatīkamo aromātu.
Pētījumos ir pierādīts, ka sintētiskie antiperspiranti un dezodoranti ietekmē ādas ekosistēmu kā rezultātā var tikt ietekmēta imunitāte. Ir pat izpētīts, ka antiperspirantu lietošana var izraisīt jaunu baktēriju veidošanos, kas laika gaitā dabīgo sviedru aromātu var padarīt vēl nepatīkamāku.

Ko satur sintētiskie dezodoranti?

Šīs būtu sastāvdaļas, no kurām ir jāizvairās sintētiskajos dezodorantos:
  • Aluminium Chlorohydrate – aktīvā sastāvdaļa antiperspirantos, kas bloķē sviedru dziedzerus. Laika gaitā šī sastāvdaļa var kairināt padušu ādu un aizsprostot poras. Šīs vielas molekulārā masa ir maza, kas nozīmē to, ka šai vielai ir iespējams nonākt dziļākos ādas slāņos un līdz ar to asinsritē.
  • Triclosan – antibakteriāla viela, kuru pievieno arī dezinfekcijas līdzekļos. Triklozāns tiek klasificēts pat kā pesticīds. ES ir ierobežojusi šīs vielas pievienošanu kosmētikā.
  • Dimethicone – lai arī par silikonu ietekmi nav viennozīmīga informācija, es tomēr ieteiktu no tiem izvairīties, ja ir jutīga āda. Silikoni var izveidot neelpojošu barjeru un aizsprostot poras, veicināt matiņu ieaugšanu.
  • Parabens – parabēni ir dažādās formās – methylparaben, propylparaben, ethylparaben, butylparaben. Parabēni ir sintētiski konservanti, kas ļoti viegli var iesūkties dziļākos ādas slāņos.
  • Propylene Glycol – ir naftas izcelsmes viela, kura tika izstrādāta, lai pievienotu anti-frīza šķidrumam. Un to pievieno arī dezodorantiem, lai to konsistenci padarītu patīkamāku. Propilēnglikols var radīt dermatītu un tiek uzskatīts par neirotoksīnu.
  • Sintētiskās smaržvielas – pēc US Food and Drug Administrations datiem, sintētiskās smaržvielas 30% gadījumu izraisa alerģisku reakciju. Tas nozīmē, ka katrs trešais cilvēks var saskarties ar ādas karināju smaržvielu dēļ.

Ko satur dabīgie dezodoranti?

Sastāvdaļas, kas garantē dabīgo dezodorantu efektivitāti:
  • Potassium Alum – Ir dabīgs sāls kristāls. Tā molekulārā masa ir daudz lielāka nekā Aluminium Chlorohydrate , kas nozīmē to, ka šī viela nenonāk asinsritē, nenobloķē sviedru dziedzerus un iedarbojas nevis kā antiperspirants, bet antibakteriāla viela.
  • Alvejas sula – pilda gan antibakteriālu, gan ādu remdējošu funkciju.
  • Glycerin – Glicerīns parūpējas par to, lai dezodorants veidotu viendabīgu konsistenci un tas iepakojumā neizžūst. Glicerīns ir dabīgas izcelsmes viela, kuru iegūst no augu eļļām.
  • Dabīgās smaržvielas – Tiek iegūtas no ēteriskajām eļļām. Dabīgie ražotāji piedāvā arī dezodorantus bez pievienotām smaržvielām, ja ir novērots jutīgums pret ēteriskajām eļļām.
  • Potassium Sorbate – var būt gan dabīgas, gan sintētiskas izcelsmes sāls. Dabīgā veidā to iegūst no augļiem. Tas pilda antibakteriālu funkciju, neitralizējot sviedru aromātu.
  • Soda – dezodorantu sastāvā absorbē sviedrus un iedarbojas arī antibakteriāli.
  • Arrowroot ciete – ir maigāka par sodu. Pilda tādu pašu funkciju kā soda – absorbējot sviedrus.
  • Eļļas un augu sviesti, kā piemēram šī sviests, kokosriekstu eļļa, rīcineļļa, vaski – dezodorantiem tiek pievienoti ne vien tādēļ, lai rūpētos par padušu ādu, bet arī tādēļ, ka eļļām piemīt antibakteriāls efekts.

Mans dabīgo dezodorantu TOPs


Dr. Hauschka dezodoranti

Šis zīmols piedāvā divu veidu dezodorantus. Dr. Hauschka rožu dezodorants – Stresa sviedriem – Sastāvs ir piemērots ”stresa sviedriem”, jeb dienām, kad ir paredzētas pasīvākas aktivitātes – piemēram darbs ofisā. Rozes ēteriskā eļļa pēc aromterapijas ir vērsta uz to, lai radītu mieru, mazinātu baiļu sajūtu, paaugstinātu darba spējas un radītu mierīgu un omulīgu gaisotni. Šis maigais rožu aromāts arī ir jūtamas dezodorantā – neuzbāzīgi un harmoniski! Dr. Hauschka salvijas-piparmētru dezodorants – Aktivitātes sviedriem – Salvijas un piparmētru dezodoranta sastāvā nav alumīnijs – to aizstāj ar dabīgām sastāvdaļām – salviju un burvjlazdu, kas ir efektīvas sastāvdaļas sviedru aromāta novēršanai. Dezodoranta maigā formula pielāgo ādas pH līmeni tā, lai nerastos nepatīkams aromāts. Dezodorants smaržo pavisam viegli un svaigi – aromāts ir iegūts no tīrām ēteriskajām eļļām. Piparmētra pēc aromterapijas atjauno spēku un līdzsvaro. Savukārt salvija vitalizē, attīra, iedrošina un stabilizē.


Coslys dezodoranti

Coslys dezodoranti tiek ražoti no dabīga minerāla (alauna), kas uz ādas veido elpojošu aizsargkārtiņu pret nepatīkamo aromātu izraisošajām baktērijām, tajā pašā laikā nebloķējot ādas poras. Zinu, ka šis dezodorants ir ļoti, ļoti daudzu dabīgo produktu cienītāju favorīts! Īpašs pluss šim dezodorantam ir tas, ka to ir iespējams ‘’uzpildīt’’, jeb nomainīt re-fill, nepērkot katru reizi dezodoranta lielo iepakojumu. Jāpiemin, ka man visefektīvākie šķiet šie divi Coslys dezodoranti, tā sastāvā esošā alauna dēļ – Coslys dezodorants ar savvaļas ziedu smaržu un Coslys dezodorants ar citrusu smaržu.


Weleda 24h granātābolu dezodorants

Ar šo dezodorantu iepazinos, iepērkoties ārzemju internetveikalā. Šī dezodoranta sastāvā nav alumīnija sāļi, kā viena no galvenajām sastāvdaļām ir triethyl citrate, kuru iegūst no citronskābes un kas iedabojas antibakteriāli. Sastāvs arī ir papildināts ar ēterisko eļļu kombināciju, kas smaržo pēc saldiem augļiem un sniedz patiešām labu veiktspēju padusēs:).


Attitude dezodoranti

Pats jaunākais atklājums dabīgo dezodorantu ”lauciņā”. Inovatīvi dabīgi dezodoranti, kas ir iesaiņoti papīrā! Sastāvā nav alumīnija sāļi, bet par (patiešām ļoti labu) efektu rūpējas arowroot milti, kukurūzes ciete un augu ekstrakti. Un ticiet – dezodorants ļoti, ļoti labi strādā! Ražotājs piedāvā vairākus veidos, tostarp ar apelsīnu lapu ekstraktu; vīnogu lapu ekstraktu un bez smaržas. Tā kā man nav jutīgums pret smaržām, mani favorīti ir abi smaržīgie veidi. Šo dezodorantu ir ieteicams klāt uz mazliet mitras padušu ādas (uzreiz pēc dušas), jo tas palīdz dezodorantam pakust un uzklāties vienmērīgi.


Dabas Pērles dezodoranti

Pēc daudzām labāk atsauksmēm iegādājos Dabas Pērles dezodorantu ar citronzāli. Tas satur burtiski 5 sastāvdaļas! Sodu, kartupeļu cieti, kokosriekstu eļļu, tējas koka ēterisko eļļu un citronzāles ēterisko eļļu. Pats īsākais sastāvdaļu saraksts, kuru esmu pieredzējusi dezodorantā. Mazliet mulsinoša ir dezodoranta uzklāšana – paņemot ”piciņu” produkta pirkstos un iesmērējot padusēs. Ja šis lietošanas veids netraucē – iesaku izmēģināt, jo dezodorants savas efektivitātes ziņā ir ļoti konkurētspējīgs ar citiem.

Kāda ir Tava pieredze ar dabīgajiem dezodorantiem?
P.S. Ar kodu ”ilvajasmine20” gandrīz visam livin.lv e-veikalā -20% atlaide. Atlaides nesummējas.
Raksta autore: Ilva Jasmīne Bekmane, @ilva.jasmine
« Intervija ar Biotekāri Ilvu Sīpolu. Pateicoties lēcienam nezināmajā esmu atradusi savu sapņu darbu.  ||  Pavasara Eko kosmētikas jaunumi »


Nesen publicētie raksti

  • 8 mīļākie produkti no zīmola Madara

    31 maijs, 2023
  • Dabīgi saules aizsarglīdzekļi – kas jauns?

    19 maijs, 2023
  • Kas jauns dabīgās kosmētikas pasaulē? 10 atradumi

    09 Marts, 2023

Nesenie komentāri

  1. Dace saka:
    15 Aprīlis, 2021 1:53 pm

    Man ļoti gribētos atrast savu dezodorantu, bet nekādi neizdodas. Tik daudz izmēģināts…
    Bet mani mulsina pretrunīgā informācija par atsevišķu dezodorantu sastāvu (izvēlēšos nesaukt piemērus), kur apskatot speciāli izstrādātās aplikācijas dezodorantu sastāvu, dažs labs ir ar kaitīgām vielām.

    Atbildēt
    • Ilva Bekmane saka:
      16 Aprīlis, 2021 4:06 pm

      Paldies, Dace par komentāru. Varbūt nosauciet piemērus dezodorantiem, kas mulsina? Nereti aplikācijās šiem dezodorantiem tiek uzrādīts arī sastāvs, kas ir bijis agrākā formulā, bet nav šī brīža formulā – dažādi. Dažkārt arī viena aplikācija pieļauj kādas sastāvdaļas un neuzskata par bīstamām, bet turklāt citai ir cits info.

      Atbildēt
  2. Dace saka:
    25 Aprīlis, 2021 10:09 am

    Jā, par to, ka aplikācijās šī vielu interpretācija ir atšķirīga, esmu pamanījusi. Kā piemēru savām bažām varu minēt Potassium Alum, ka tas nemaz tik nevainīgs nav. Un ka varbūt tomēr arī tas uzsūcas cilvēka organismā. Tā kā pati baroju zīdaini, tad šī tēma man ir šobrīd ir ļoti aktuāla.

    Atbildēt

Tavas pārdomas par rakstu

Atcelt atbildi

Birkas: antiperspiranti, atsauksme, attitude, bioblogs, bioloģiski, coslys, dabas pērles, dabīgā kosmētika, dabīgi, dezodoranti, dr.hauschka, kosmētika, labākie dezodoranti, weleda

Autore

Ilva Jasmīne Bekmane

Populārākie raksti

  • Kombuchas jeb tējas sēnes recepte
  • Par ābolu etiķi. 5 ieguvumi un veid...
  • Kā garšīgi pagatavot tofu
  • Atsauksme: veicu keratīna procedūru...
  • 7 lietas, kas nepieciešamas, lai sā...

Kontakti


bioblogs
bioblogs
© 2015-2023 bioblogs.lv | Atbildības atruna
Manage Cookie Consent
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai optimizētu jūsu vietni un mūsu pakalpojumu.
Funkcionalitātei Always active
The technical storage or access is strictly necessary for the legitimate purpose of enabling the use of a specific service explicitly requested by the subscriber or user, or for the sole purpose of carrying out the transmission of a communication over an electronic communications network.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistics
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
The technical storage or access is required to create user profiles to send advertising, or to track the user on a website or across several websites for similar marketing purposes.
Manage options Manage services Manage {vendor_count} vendors Read more about these purposes
Skatīt iestatījumus
{title} {title} {title}