Kā jau solīts – turpinu iesākto Marokas atradumu aprakstu. Šoreiz par dabīgajām smaržām un lūpu produktiem un arī par to, kādēļ vīraki jeb smaržu kociņi ir kaitīgi, ja lietoti ik dienas.
Ieskaties raksta 1.daļā, kur apkopoju interesantu informāciju par argāna eļļu jeb “Marokāņu zeltu” un kosmētiku, kuras sastāvā ir šī eļļa un kādēļ esmu sajūsmā! Tostarp piedāvāju ieskatu par dabīgā kristāla – alauna spēku un arī ziepēm, kas palīdz samazināt ekzēmu un psoriāzi.
Dabīgie smaržu gabaliņi
Pie šiem smaržu gabaliņiem nonācām, meklējot veikalos vīraku kociņus. Pārdevējs mums pastāstīja, ka neesot veselīgi bieži dedzināt vīrakus, jo tie uz elpošanas sistēmu iedarbojoties kā tabaka. Zinošais pārdevējs ieteica mums smaržu gabaliņus. Viņš tos nodemonstrēja, viegli ieberzējot gabaliņu uz rokas. Fantastisks aromāts! Gluži kā no dizaineru plaukta.
Šiem cietajiem smaržu gabaliņiem ir neskaitāmi pielietojumi, ja neliels gabaliņš tiek ievietots smaržu lampiņā, tad tas kalpo kā relaksējošs mājas aromāts vīraka vietā. Uzzinājām, ka smaržu gabaliņus var turēt skapī starp drēbēm, mašīnā, somiņā, vai arī pievienot mazgājot drēbes. Kā arī galvenokārt – uzklāt tos kā smaržas – uz ķermeņa pulsācijas punktiem vai arī pat lietot kā dezodorantu kombinācijā ar alauna akmeni!
Smaržu gabaliņi tiek izgatavoti pēc sen-senām metodēm, vispirms izgatavojot ēteriskās eļļas un destilējot ziedu ekstraktus. Augu esencēm pievieno garšvielas, aromātiskās augu sēkliņas un beigu beigās kombinē ar dabīgiem vaskiem, tostarp karoba koka vasku, lai veidotu tekstūru.
Mēs Marokā iegādājāmies balto Sandalu – jeb tipiski vīrišķīgu aromātu, kas piešķir smaržām atvēsinošu pamatnoti. Es izvēlējot Amber un Muskatu. Šie nosaukumi ir tradicionāli Marokiešu izvēlēti un neliecina par smaržu sastāvdaļām, jo piemēram Amber jeb dzintara smaržu gabaliņā ir apvienots – vīraks, mirre, ciedrs, sandals un vaniļa.
Šādas dabīgās smaržas, kas satur ēteriskās eļļas ir fantastiskas cilvēkiem, kuriem sagādā problēmas plašāk pazīstamās un stiprās dizaineru smaržas. Līdzīgus smaržu gabaliņus var pagatavot arī mājās, piemēram kombinējot bišu vasku un dabīgās Florame ēteriskās eļļas un uzglabājot noslēgtā trauciņā! Vairāk par ēteriskajām eļļām lasi šeit un šeit.
Lūpu & vaigu pigments
Pavadot krietni vien ilgu laiku izvēloties smaržu gabaliņus, kā arī nemaz neiedomājoties prasīt par tiem atlaides vai kaulēties (šī bija viena no pirmajām dienām tirgū, tādēļ nebijām pietiekoši rūdīti un nezinājām, ka īstā cena ir vismaz ½ puse no tā, ko prasa pārdevējs).
Pārdevējs, šķiet, ka sajutās mazliet vainīgs mūsu vietā un uzdāvināja man lūpu & vaigu pigmentu. Sākumā nodomāju – nu gan, saņemu dāvanā māla vāciņu, – ko iesākšu ar to? Mana neizpratne tika labota, nodemonstrējot, ka ar saslapinātu pirkstu vai otiņu ir jāpaberzē šis māla vāciņš, tādējādi iegūstot izteiksmīgi sārtu toni, kuru uzklāt uzreiz uz lūpām vai vaigu galiem!
Tuvāk papētot uzzināju, ka šādus te pigmentus Dienvidāfrikā izmanto jau gadsimtiem! Tie iegūti no granātābola mizas& kaltētām magoņu lapiņām un nostiprināti, saulē izžāvējot uz māla vāciņa.
Lai arī Latvijā neesmu manījusi TIK dabīgu dekoratīvo kosmētiku, fantastiska ir Dr.Haushchka, Bellapierre un Sante kosmētika, kuru sastāvā ir dabīgi iegūti minerālu un augu pigmenti, kā arī ārstnieciskās vielas.
Lūpu balzāms
Apmierinot savu lūpu balzāmu atkarību atvedu sev līdzi arī dabīgu lūpu balzāmu, kura sastāvā ir dabīgās eļļas – kokosriekstu, argāna, rožu un šī sviests. Produkts ir foršs un dabīgs, tomēr jāatzīst, ka man vēljoprojām labāk patīk John Masters Organics un Comtoirs lūpu balzāmi. Esmu Blogā jau senāk publicējusi rakstu par dabīgo lūpu kopšanu.
Smaržu rullītis ar ēteriskajām eļļām
Atgriežoties pie smaržu tematikas – kā pēdējo produktu vēlos pieminēt Marokas veikalos plaši nopērkamo dabīgo smaržu rullīti. Tā pamatā ir bāzes elļa + ēteriskās eļļas – pavisam vienkārši un ģeniāli. Nesatur alkoholu un citus piemaisījumus. Nekairina elpceļus un noder arī ļoti jutīgiem un alerģiskiem cilvēkiem. Un šādu produkti noteikti var nodublēt arī mājas apstākļos.
10ml smaržu pudelītei būs nepieciešams:
- -1un 1/2 tējk. Florame mandeļu eļļas
- – ½ tējk. Florame hohoba eļļas
- – 12-25 pilieni augstas kvalitātes ēterisko eļļu pēc savas izvēles, es izvēlos Florame.
Vairāk par stāstu, kādēļ braucu uz Maroku un ko iegādājos, lasi raksta 1.daļā – Marokas dārgumi – mani pirkumi.
Sakiet, lūdzu, vai tos smaržu gabaliņus var arī kaut kur Rīgā nopirkt?
Sveika, man diemžēl nav zināms, kur Rīgā tos varētu nopirkt. Bet esmu manījusi, ka tos var pasūtīt internetā.
Ēteriskās eļļas varētu būt lieliska ”šķidrā” alternatīva! Vai arī dabīgās izsmidzināmās smaržas no Florame un Florascent 🙂